اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه (برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجویی)

اطلاعیه (برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجویی)


به استحضار می‌رساند انجمن‌های علمی دانشجویی متشکل از دانشجویان علاقه‌مند به مشارکت در فعالیت‌های علمی در یک دانشکده یا گروه آموزشی است و دانشجویان کلیه گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی یک رشته دانشگاهی اعضای انجمن علمی متناظر با همان رشته به شمار می‌روند. شورای مدیریت انجمن علمی متشکل از ۵ عضو اصلی و ۲ عضو علی‌البدل است که با انجام انتخابات از میان اعضای انجمن، با رأی مستقیم آنان و کسب اکثریت نسبی آرا برای مدت یک سال انتخاب می‌شوند.
 
برای اولین بار انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سال جاری به‌صورت الکترونیک، برگزار خواهد شد. بر این اساس، کاندیداها و دانشجویان حائز شرایط که علاقه‌مند به عضویت در شورای مرکزی انجمن‌های علمی می‌باشند می‌توانند برای ثبت‌نام به دبیر فعلی انجمن علمی خود یا معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس (آقای پری نوش) مراجعه کنند. لازم به توضیح است زمان ثبت‌نام کاندیداتوری تا تاریخ ۸ اردیبهشت می‌باشد و با توجه به نیاز به استعلام آموزشی و انضباطی از طرف پردیس قابل تمدید نمی‌باشد. کاندیداها از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ اردیبهشت امکان تبلیغات خواهند داشت.
 
* مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کاندیداها:
 
۱- تصویر کارت دانشجویی و کارت ملی
 
۲- شماره تماس و آدرس ایمیل
 
* شرایط ثبت نام کاندیداها:
 
۱- دانشجویان متقاضی باید حداقل دو ترم از سنوات مجاز تحصیلی آنها باقی مانده باشد؛
 
۲- عضو شورای مرکزی سایر تشکلهای دانشجویی (فرهنگی، سیاسی، دینی، صنفی و ورزشی) نباشند؛
 
۳- عدم مشروطی در ترم تحصیلی گذشته؛
 
۴- عدم محکومیت انضباطی منجر به توبیخ کتبی و درج در پرونده یا بالاتر.
 
امکان رأی دادن در روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه برای تمام دانشجویان گرامی در سامانه https://vote.ut.ac.ir فراهم خواهد شد، به‌طوری‌که هر دانشجو می‌تواند به کاندیداهای انجمن علمی رشته تحصیلی خود رأی دهد.
 
خواهشمند است با مشارکت مؤثر در انتخابات (به عنوان کاندیدا یا رأی دهنده) در تقویت انجمن علمی دانشجویی گروه آموزشی خود مؤثر بوده و از فرصت فراهم شده در جهت نقش‌آفرینی دانشجویان در فعالیت‌های علمی دانشگاه بهره‌مند شوید.