اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه شماره 1- متقاضیان دکتری سال 97 دانشکده هنرهای تجسمی

اطلاعیه شماره 1- متقاضیان دکتری سال 97 دانشکده هنرهای تجسمی


اطلاعیه شماره 1

قابل توجه متقاضیان ورود به دوره دکتری

دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

سال1397

ضروری است متقاضیان محترم ورود به دوره‌های دکتری "پژوهش هنر" و "تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی"، پیش از برگزاری آزمون تخصصی و انجام مصاحبه، نسبت به تهیه و تنظیم موارد زیر اقدام نمایند:

 1. طرح تحقیق [پروپوزال] معطوف به تدوین رسالۀ دکتری:

       هر داوطلب باید حداقل دو طرح پژوهشی [پروپوزال] اولیه معطوف به تدوین رسالۀ دکتری ارائه نماید که یکی از آنها در حوزۀ تخصصی رشتۀ هنری پایۀ دانشجو در مقطع کارشناسی [-و کارشناسی ارشد]، و یکی از آنها میان‌رشته‌ای باشد:

 الف. در درونِ رشته‌ها و گرایش‌های تجسمی: نقاشی و عکاسی، نقاشی و گرافیک، نقاشی و مجسمه‌سازی، عکاسی و مجسمه سازی، ارتباط تصویری و مجسمه سازی، انیمیشن و گرافیک، مجسمه‌سازی و انیمیشن، و...

 • ب. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] با سایر رشته‌های هنری: هنرهای تجسمی و سینما [نقاشی و سینما/ عکاسی و سینما/ و...]، هنرهای تجسمی و معماری، هنرهای تجسمی و موسیقی، هنرهای تجسمی و تئاتر، هنرهای تجسمی و ادبیات، و...
 • ج. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] و سایر حوزه‌های علوم: هنرهای تجسمی و جامعه‌شناسی [نقاشی و جامعه‌شناسی/ عکاسی و جامعه شناسی/ و...]، هنرهای تجسمی و صنعت، هنرهای تجسمی و سیاست، هنرهای تجسمی و دین، هنرهای تجسمی و فلسفه، هنرهای تجسمی و روان‌شناسی، هنرهای تجسمی و علوم پزشکی، هنرهای تجسمی و فناوری‌های نوین، و...

ضروری است"طرح تحقیق" های مورد نظر، به صورت اجمالی، مکتوب و تکثیر شده در حداقل 5 نسخه ارائه شده، در مصاحبۀ حضوری به صورت شفاهی مطرح و از جوانب آن دفاع شود.

 1. سوابق آموزشی :

- اصل مدارک دوره تحصیلی ( متوسطه، کارشناسی، کارشناسی ارشد)

 • گواهی دوره‌های زبان خارجی
 • توصیه‌نامه از اساتید شاخص و برجسته
 • سابقه تدریس مرتبط با حوزه هنر
 1. سوابق پژوهشی [مقاله کتاب، اکتشاف، اختراع، المپیادهای علمی، جوایز، تشویق نامه های علمی و ....]
 2. آثار هنری.
 3. پایان‌نامۀ مقطع کارشناسی ‌ارشد متقاضی:

        ضروری است نسخة صحافی شده ]چاپ شده[ پایان‌نامة کارشناسی ارشد متقاضی در روز مصاحبه ارائه شود.

 1. پیشنهاد می‌شود موضوع (ـ یا موضوعات) برای تدوین رساله دکترای مورد نظر به نحوی انتخاب شود که بتواند بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در عرصة فرهنگ و هنر را مرتفع سازد.
 2. هر متقاضی باید حداقل دو طرح تحقیق با توجه به توضیحات بند 1  ارائه نماید.
 3. هر متقاضی می‌تواند حداکثر 4 طرح تحقیق ( با 4 موضوع ) ارائه نماید.
 4. برای اطلاع از پیشینه موضوع ( - یا موضوعاتِ ) پیشنهادی، رعایت تمهیدات لازم، از جمله استخراج سوابق موضوع از طریق  سامانه ایران‌داک، کمک موثری به تنظیم مناسب‌تر طرح تحقیق خواهد نمود.
 5. ضروری است که طرح تحقیق بر اساس موازین پژوهشی و با رعایت اصول نوشتار صحیح فارسی تنظیم شود.