اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

اطلاعیه شماره 1- ویژه متقاضیان ورود به مقطع دکتری پژوهش هنر، تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی ، هنرهای تجسمی

اطلاعیه شماره 1- ویژه متقاضیان ورود به مقطع دکتری پژوهش هنر، تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی ، هنرهای تجسمی


قابل توجه متقاضیان ورود به دوره دکتری

دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

سال 1399

|دکتری «پژوهش هنر» | دکتری «تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی» |دکتری «هنرهای تجسمی»|

ضروری است متقاضیان محترم ورود به دوره‌های دکتری «پژوهش هنر»، «تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی» و «هنرهای تجسمی»، پیش از برگزاری آزمون تخصصی و انجام مصاحبه، نسبت به تهیه و تنظیم موارد زیر اقدام نمایند:

 

1-طرح تحقیق [پروپوزال] معطوف به تدوین رسالۀ دکتری:

در راستای آزمون عملی (بند ب ارزیابی تخصصی [مصاحبه علمی و سنجش عملی]) مندرج در شیوه‌نامۀ اجرایی پذیرش دانشجوی دورۀ دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال تحصیلی 1399-1398 دانشگاه تهران، هر داوطلب باید حداقل دو طرح‌نامه[پروپوزال] اولیه، معطوف به تدوین رسالۀ دکتری ارائه نماید که یکی از آنها در حوزۀ تخصصی رشتۀ هنری پایۀ دانشجو در مقطع کارشناسی [-و کارشناسی ارشد]، و یکی از آنها میان‌رشته‌ای باشد.

*پروپوزال مورد نظر با موضوع میان‌رشته‌ای، می‌تواند به یکی از صورت‌های زیر تنظیم شود:

الف. در درونِ رشته‌ها و گرایش‌های تجسمی: نقاشی و عکاسی، نقاشی و گرافیک، نقاشی و مجسمه‌سازی، عکاسی و مجسمه‌سازی، ارتباط تصویری و مجسمه‌سازی، انیمیشن و گرافیک، مجسمه‌سازی و انیمیشن، و...

ب. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] با سایر رشته‌های هنری: هنرهای تجسمی و سینما [نقاشی و سینما/ عکاسی و سینما/ و...]، هنرهای تجسمی و معماری، هنرهای تجسمی و موسیقی، هنرهای تجسمی و تئاتر، هنرهای تجسمی و ادبیات، و...

ج. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] و سایر حوزه‌های علوم: هنرهای تجسمی و جامعه‌شناسی [نقاشی و جامعه‌شناسی/ عکاسی و جامعه‌شناسی/ و...]، هنرهای تجسمی و صنعت، هنرهای تجسمی و سیاست، هنرهای تجسمی و دین، هنرهای تجسمی و فلسفه، هنرهای تجسمی و روان‌شناسی، هنرهای تجسمی و علوم پزشکی، هنرهای تجسمی و فناوری‌های نوین، و...

 

**ضروری است  متقاضیان محترم در زمان مصاحبه آمادگی،بارگذاری فایل‌ «طرح تحقیق»های مورد نظر، [در دو فرمت word و pdf ]روی سامانه را داشته باشند و در صورت نیاز در مصاحبه، به‌صورت شفاهی مطرح و از جوانب آن دفاع گردد. ***همچنین لازم است فایل مورد نظر حداکثر تا ساعت 20 روز دوم مهر ماه به واتساپ شمار 09122073776 ارسال گردد.

 

2-سوابق آموزشی:

-مدارک دوره تحصیلی (متوسطه، کارشناسی، کارشناسی ارشد)

-گواهی دوره‌های زبان خارجی

-توصیه‌نامه از اساتید شاخص و برجسته

-سابقه تدریس مرتبط با حوزه هنر

3-سوابق پژوهشی:

شامل مقاله، کتاب، اکتشاف، اختراع، المپیادهای علمی، جوایز، تشویق‌نامه‌های علمی و ...

4-آثار هنری.

5-پایان‌نامۀ مقطع کارشناسی ‌ارشد متقاضی:

ضروری است فایل‌ پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد متقاضی، در صورت امکان در دو فرمت word و pdf روی سامانه بارگذاری شود.

 

****یادآوری و پیشنهاد:

-پیشنهاد می‌شود موضوع (ـ یا موضوعات) برای تدوین رسالۀ دکترای مورد نظر به‌نحوی انتخاب شود که بتواند بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در عرصۀ فرهنگ و هنر را مرتفع سازد.

-هر متقاضی باید حداقل دو طرح تحقیق با توجه به توضیحات بند 1 ارائه نماید.

-هر متقاضی می‌تواند حداکثر سه طرح تحقیق (با 3 موضوع) ارائه نماید.

-برای اطلاع از پیشینۀ موضوع (- یا موضوعاتِ) پیشنهادی [و پرهیز از ارائۀ موضوعات تکراری]، رعایت تمهیدات لازم، از جمله استخراج سوابقِ موضوع از طریق برخی سامانه‌ها نظیر سامانه ایران‌داک، کمک موثری به تنظیم مناسب‌تر طرح تحقیق خواهد نمود.

-ضروری است که طرح تحقیق بر اساس موازین پژوهشی و با رعایت اصول نوشتار صحیح فارسی تنظیم شود.

فایل اطلاعیه