اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

انجمن علمی مرمت بناها و بافت های تاریخی

انجمن علمی مرمت بناها و بافت های تاریخی


 معرفی انجمن  برنامه های انجمن   ارتباط با ما

معرفی انجمن:

انجمن علمی مرمت همزمان با شروع به فعالیت این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با تلاش و پیگیری دانشجویان اولین ورودی رشته مرمت در سال 1379 تشکیل شد. در طی این سال ها انجمن علمی مرمت با برگزاری نشست ها، کلاس های آموزشی، کارگاه ها و ورکشاپهای تخصصی و اردوهای علمی سعی در ارتقا کیفیت علمی دانشجویان رشته مرمت داشته است. با توجه به حساسیت و اهمیت خاص رشته که ارتباط تنگاتنگی با میراث فرهنگی کشور شامل آثار، بناها و بافت های تاریخی دارد انجمن همواره در برنامه های خود به صورت جدی پیگیر وضعیت آن آثار فرهنگی بوده است. همکاری با اساتید محترم گروه مرمت، دانشجویان سایر رشته های مرتبط و متخصصان رشته های مرمت، معماری و شهرسازی از اهداف انجمن از ابتدای تشکیل آن بوده است و در همین زمینه برنامه ها و نشست هایی نیز با همکاری آن گروه ها در طی این سال ها اجرا شده است که به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد: برگزاری کارگاه های اجرای مقرنس و کاربندی با گروه معماری و گروه مطالعات معماری ، برگزاری کارگاه اسکیس محراب با همکاری اساتید گروه مرمت و انجمن معماری(ارشد)، بازدید علمی از میدان مشق تهران و سفر به شهر تاریخی یزد با حضور اساتید گروه مرمت، برگزاری سلسله نشست های سمینار تجارب مرمت شهری که در آن مرمت های صورت گرفته در سطح کشور با حضور متولیان آن به نقد کشیده می شود و ... .

انتخابات دوره اخیر انجمن علمی مرمت در تاریخ 18 آبان ماه 1393 برگزار شد و آقای احمد انصاری به عنوان دبیر و آقایان علی نورقدمی، سید محمد حسینی، محمدرضا رمضانخانی، علی ادیب سرشکی و خانم ها پگاه هاشمی، فاطمه ملازاده، آناهیتا مرتاضی به عنوان اعضای جدید انجمن علمی مرمت در این انتخابات مشخص شدند.

برنامه های انجمن:

همچنین برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع "روایت ایران" در اسفند ماه 1393، که در آن عکسهایی از بناها، بافتها و محوطه های تاریخی ایران اعم از شناخته شده، کمتر شناخته و ناشناخته از سراسر ایران به نمایش درآمد، نمایش سلسله مستندهای تخصصی و جلسه نقد و بررسی با حضور مستندسازان در موضوعات شهر، محله، خانه و ...، برگزاری نشست علمی تجارب جهانی نوسازی ؛ نمونه موردی : تجربه بیروت، اخذ مجوز انتشار مجله تخصصی انجمن با نام "ایوان" ، که به زودی اولین شماره ی آن منتشر خواهد شد، برگزاری نشست همفکری و هماهنگی با اساتید گروه و دانشجویان و ... از فعالیت های اخیر انجمن علمی مرمت بناها و بافت های تاریخی می باشد.

ارتباط با ما:

ایمیل های انجمن علمی مرمت بناها و بافت های تاریخی:

anjomanelmi_maremat@yahoo.com

utcomos@googlegroups.com