اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

انجمن علمی نمایش عروسکی

انجمن علمی نمایش عروسکی


   اهداف انجمن 

  برنامه های اجرایی 

 

انجمن علمی نمایش عروسکی یک نهاد دانشجویی مستقل است که مانند هر نهاد دیگری می‌تواند به برگزاری برنامه‌های متعددی چون: جشنواره‌ها، چاپ نشریه، کارگاه‌های آموزشی، اردو، سخنرانی و سمینار، نمایشگاه و ... همت گمارد.

آخرین دور از انتخابات مربوط به این انجمن اسفندماه 92 انجام شد که طی آن پنج عضو اصلی و دو عضو علی‌البدل توسط دانشجویان گرایش نمایش عروسکیِ گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران انتخاب شدند. این اعضا عبارت‌اند از: فاطمه السادات محمودی، اکرم موسوی، مجتبی گودرزی، مینا مقامی‌زاده، نیلوفر کمپانی، نوا صمیمی و علیرضا عاشوری.

 از اهداف این انجمن می‌توان اشاره کرد به:

-         ایجاد فضای روحی و فیزیکیِ بهتر برای دانشجویان نمایش عروسکی و نیز دیگر گرایش‌ها بوسیلۀ انجام برنامه‌های مفرح و آموزشی به صورت توأمان.

-         پر کردن خلل آموزشی به واسطۀ برگزاری کارگاه‌ها برای رسیدگی به واحدهای درسی‌ای که در دروس مدون، گنجانده نشده است و به وسیلۀ دعوت از اساتید مدعو.

-         ایجاد فضای همکاری دانشجویی و خلق و تولید هرگونه اثر یا ایده.

  برنامه‌هایی که به وسیلۀ انجمن علمی نمایش عروسکی از اسفند 92 تا فروردین 94 انجام شد:

1-    برگزاری کارگاه آموزشی «نمایش خلاق و بازی‌های وانمودی برای کودکان» در 12 خرداد 93 در گروه هنرهای نمایشی با مربی‌گریِ هادی حسنعلی.

2-    برگزاری کارگاه آموزشی «عروسک‌گردانی تلویزیونی» در 17 تا 24 خرداد 93 با مربی‌گریِ محمد لقمانیان.

3-    برگزاری کارگاه آموزشی «نمایش و کودک» در 1 تیر 93

4-    برپایی «موزۀ عروسک» گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران:
این موزه در گروه هنرهای نمایشی بطور ثابت قرار دارد و شامل عروسک‌های ساخته‌شده توسط دانشجویان گروه می‌باشد. برنامۀ ساماندهی به موزه و مترقی کردن آن همچنان ادامه دارد. این موزه در تاریخ 29 دی‌ماه 93 با حضور برخی اساتید و دانشجویان رشتۀ نمایش و با حضور مدیران موزۀ عروسک‌های ملل، آقایان علی گلشن و  مسعود ناصری، افتتاح گردید.

5-    اکران فیلم‌های نمایش عروسکی دنیا در گروه هنرهای نمایشی در پاییز 93

6-     برپاییِ یک نمایش عروسکی خیابانی در میدان اصلی محوطۀ باز پردیس هنرهای زیبا (اجرایی انفرادی از علی‌اصغر ثلاثی به نامِ «من عروسک نیستم») در تاریخِ 4 اسفندماه 93.

7-    برگزاری سمینار «دیالکتیک ارگانیک و مکانیک در تئاتر عروسکی» (با نگاهی به تئاترِ «نمایشِ طبل‌ها روی سد» به کارگردانیِ آرین منوشکین). این سمینار با سخنرانی و حضورِ ستاره امینیان، رضا سرور و پوپک عظیم‌پوردر 6 اردیبهشت 94 در سالن استاد صمیمی‌مفخم گروه هنرهای نمایشیِ دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقیِ دانشگاه تهران، برگزار گردید.