اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

اولین روز شلوغ آزمون- 22 مرداد 98 ساعت 7:30

اولین روز شلوغ آزمون- 22 مرداد 98 ساعت 7:30اولین روز آزمون با پذیرش حدود    360    متقاضی در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران آغاز شد. صفی طویل در حیاط دانشگاه تهران برای پذیرش متقاضیان شکل گرفت. اعضای بخش پذیرش به چند گروه برای مدیریت داوطلبان تقسیم شدند. 1 میز برای داوطلبان گروه بازیگری کارگردانی مشغول به ثبت‌نام بود و میز شماره 2 برای پذیرش داوطلبان گروه‌های ادبیات نمایشی، طراحی صحنه و نمایش عروسکی شروع به کار کرد.

متقاضیان بر اساس ترتیب نام‌نویسی به گروه‌های 20 نفره تقسیم شدند و با همراهی دانشجویان گروه اجرایی، به اتاق بازی و واحد کاهش استرس منتقل شده و بعد از صرف زمانی حدودا 15 دقیقه‌ای آماده مراحل جدی‌تر آزمون می‌شوند. طی گفتگویی که با تعدادی از متقاضیان داشتیم این بخش تاثیر به سزایی در کاهش استرس و آُشنا شدن آنها با محیط داشت.

داوطلبان در زمان انتظار در کافه تئاتر با فضای صمیمی نشسته‌اند و مشغول گفتگو با یکدیگر هستند تا هنگام پذیرش نهایی متصدیان سازمان سنجش به محیط اصلی آزمون راه پیدا کنند. متصدیان سازمان سنجش به پذیرش داوطلبان و رفع نقص مدارک لازم آنها می‌پردازند.

کارگروه‌های اجرایی در اولین روز آزمون با مشکلاتی نیز مواجه شدند. تعداد زیادی از داوطلبان ثبت‌نام نکرده بودند یا مدارک لازم را به همراه نداشتند که این باعث بی‌نظمی در مدیریت آزمون شد. همینطور والدین بدلیل نگرانی‌هایی که داشتند گاهی موجب اخلال در هماهنگی‌ها می‌شدند.

اما در نهایت روز اول آزمون با پذیرش بیش از 350 نفر از داوطلبان به پایان رسید و با هماهنگی‌های صورت گرفته روز دوم، روندی مرتب‌تر را خواهیم داشت وهمه کارگروه‌ها اعم از اجرایی، پژوهش و رسانه، هماهنگی و ... با تجربه‌ی روز اول، با همان انرژی و انگیزه آماده روز دوم می‌شوند.