اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

باحضور سفیر فرانسه در ایران نشست تخصصی معماری در پردیس هنرهای زیبا برگزار شد

باحضور سفیر فرانسه در ایران نشست تخصصی معماری در پردیس هنرهای زیبا برگزار شد


نشست تخصصی معماری حول موضوع معماری فضاهای فرهنگی، دیدگاه ایرانی - فرانسوی، با حضور جناب آقای فرانسوا سنمو، سفیر محترم فرانسه در ایران، دوشنبه 8 آبان ماه در تالار شهیدآوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار گردید.

 

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبا ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و آرزوی موفقیت برای این نشست وهمچنین امید به استمرار آن گفت: دیرزمانیست که مقوله گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها در ایران مطرح و ذهن اندیشمندان را بخود مشغول کرده است.بی تردید هیچ ملت و قومی بدون اندیشه، تفکر خلاق، سختکوشی و قناعت به تمدن دست نیافته است اما برای پیشرفت جامعه نیز باید موارد منجر به اعتلا بین کشورها به اشتراک گذاشته شود و مورد بازبینی و نقد مداوم قرار گیرد چرا که مبادله اندیشه و تجربه نیاز همیشگی جوامع انسانی است. به ویژه آن جوامعی که پیشرفت و فکر توسعه پایدار را سرلوحه خویش قرار داده اند.

وی با تاکید براینکه هیچ تمدنی غالب نیست و هیچ تمدنی هم مصادره کننده نیست گفت: گفت و گوی تمدن ها ضمن تسریع این اهداف می تواند هم گرایی بین انسانها بوجود آورده و تعالی عمومی را تحقق بخشد.

پس از ایشان آقای سنمو، سفیر محترم فرانسه در ایران، سخنران دیگر این نشست بود. وی ضمن تشکر از رئیس پردیس هنرهای زیبا به خاطر دیدگاهشان وهمچنین برگزاری چنین سمینارهایی در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، با اشاره به امضاء توافقنامه همکاری بین دوکشور در وین در زمینه گسترش فعالیت های دانشگاهی، فرهنگی و اقتصادی خواستار گسترش روابط دانشگاهی با دانشگاه تهران و پردیس هنرهای زیبا شد.

در ادامه اساتید و معماران فرانسوی و ایرانی شرکت کننده در این نشست، در قالب پنل هایی تخصصی با سرپرستی دکتر حبیبی استاد شهرسازی پردیس هنرهای زیبا و خانم مادلن اوبار دبیرکل افکس، به ارائه طرح ها و ایده هایشان پرداختند.