اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری مراسم بزرگداشت دکتر ایرج اعتصام

برگزاری مراسم بزرگداشت دکتر ایرج اعتصاممراسم بزرگداشت دکتر ایرج اعتصام در دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم پرمخاطب که به علت درگذشت دکتر ایرج اعتصام و به همت دانشکدگان هنرهای زیبا، کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، بنیاد معماری میرمیران و سازمان نظام مهندسی استان تهران روز سه شنبه مورخ 20/10/1401 در تالار شهید آوینی دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار گردید دکتر مظاهریان، رئیس دانشکدگان هنرهای زیبا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر اعتصام گفت: در این روزها بسیار به این گردهمایی ها و گردهم آمدن ها نیاز داریم. نیازمندیم که در بزنگاه ها و در زمان های سخت، در سیر حوادثی که ما را اندهگین می کند همبسته باشیم. همبستگی ما می تواند جلوه های متفاوتی پیدا کند. گاه در همراهی با هم، گاه در جدلی تخصصی با غیرمتخصصان، گاه در دفاع از باورهایمان و گاه در بزرگداشت همراهان و همکاران عزیزمان. این مراسم بزرگداشتی است در پایان دوره کاری اثر بخش استاد ایرج اعتصام و حضور شما عزیزان باعث رویاندن جوانه امید در قلب های دانشجویان می گردد و ما را به آینده ای بهتر امیدوار می کند. دکتر مظاهریان در ادامه افزود: دکتر اعتصام جدای از تخصص در حوزه کاری خود، انسانی با خصوصیات منحصر به فرد بود. از جمله خصوصیات اخلاقی وی می توان به خوشبین بودن، مثبت اندیشی و تلاش برای حل منازعات اشاره نمود.

در ادامه مراسم نیز تعدادی از همکاران و شاگردان دکتر ایرج اعتصام به ایراد سخنرانی پرداختند. از جمله این افراد می توان به دکتر گیتی اعتماد، دکتر فلامکی، مهندس میرمیران، دکتر محمود گلابچی، دکتر بهشتی، دکتر حبیب و مهندس هوشنگ امیراردلان اشاره نمود.

دیگر همکاران مشارکت کننده در برگزاری مراسم عبارت بودند از: دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه پارس، انجمن مفاخر معماری ایران، معمار ملی (کانون فارغ التحصیلان معمار دانشگاه شهید بهشتی)، جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز و رسانه معماری داخلی ایران (فضای نو).