اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

درخشش دانشجویان طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا در نخستین مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع دستی

درخشش دانشجویان طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا در نخستین مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع دستی


نخستین همایش و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع دستی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت 1393 در شهر زنجان برگزار شد و دانشجویان رشته طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران با کسب مقام دوم و سوم و احراز 4 مقام شایسته تقدیر، خوش درخشیدند. این مسابقه که با هدف کمک به رشد و گسترش شاخه های مختلف طراحی صنعتی و صنایع دستی و ایجاد زمینه رقابت سازنده بین طراحان برگزار شد، زمینه بحث و تفاهم در زمینه نگرش در تولید صنایع دستی و طراحی را بین طراحان جوان، اساتید مراکز آموزشی و استادکاران بخش صنعت فراهم آورد.

تعداد 37 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته طراحی صنعتی از سراسر کشور در این مسابقه یکروزه که به میزبانی شهر زنجان برگزار گردید رقابتی 6 ساعته را روی موضوع بازطراحی صنایع دستی شهر زنجان شامل چاقو، چاروق، صنایع مس و ملیله با توجه به معیارهای انتخابی از سوی هیئت داوران آغاز نمودند و در پایان 10 طرح از برترین ایده ها مورد تقدیر قرار گرفت. هیئت داوران متشکل از خانم دکتر خلیلی از دانشگاه تهران، آقایان دکتر دزفولی و دکتر مسدد از دانشگاه علم و صنعت، آقای مهندس لاهیجی از سازمان زیباسازی شهر تهران و آقای مهندس رحمتی از سازمان صنایع دستی زنجان بوده و بررسی آثار منتخب پس از برگزاری مسابقه طبق معیارهای تعیین شده انجام گرفت. دانشجویان پیش از مسابقه از صنایع تولیدکننده شهر زنجان در بخش صنایع دستی بازدید بعمل آورده و نکات مهم طراحی از منظر تولیدکننده را مورد توجه قرار دادند.

خانمها مریم حیدریان و محبوبه کلایی از دانشگاه تهران به ترتیب حائز رتبه دوم و سوم شدند و آقایان سید احمد میری، مسعود سعادت فتحی، حسین مرواریدی و محسن نوروزی به عنوان ارائه کنندگان طرح های منتخب جز هفت نفر برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.