اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

دکتر پرستو عشرتی برنده بورس مدیریت میراث شهری در سال 2018 از کشور مالزی شد

دکتر پرستو عشرتی برنده بورس مدیریت میراث شهری در سال 2018 از کشور مالزی شد


دکتر پرستو عشرتی استادیار و عضو هیأت علمی دانشکده معماری پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برنده بورس کامل کنفرانس بین‌المللی «مدیریت میراث شهری» (Management Urban Cultural Heritage) از کشور مالزی شد. این کنفرانس از سوی "پایگاه مرکز میراث جهانی شهر تاریخی جورج تاون"، "مرکز میراث جهانی یونسکو"، و "سازمان میراث فرهنگی کشور مالزی" و با همکاری "بنیاد ژاپن" به مناسبت ده سالگی ثبت این شهر تاریخی در فهرست میراث جهانی از یکم تا چهارم اکتبر 2018 در جورج تاون در جزیره پنانگ با حضور سخنرانان ویژه برجسته در حوزه‌های مختلف میراث و نیز شرکت‌کنندگانی از نقاط مختلف دنیا با تخصص‌های متنوع در حوزه میراث فرهنگی (از مقیاس کلان تا مقیاس خرد) و نیز مدیران حفاظت محوطه‌های میراث جهانی برگزار گردید. برنامه این کنفرانس به طور کلی شامل 3 بخش اصلی بود:

· ارائه سخنرانان ویژه کنفرانس؛

· ارائه شفاهی مقاله از سوی شرکت‌کنندگان در 9 پنل‌ تخصصی باستان‌شناسی شهری، جهانی‌سازی و توریسم پایدار، کاهش مخاطرات فجایع طبیعی و انسانی، چالشها و فرصت‌ها در مدیریت محوطه‌های میراث جهانی، آموزش و ظرفیت سازی، حفاظت اشیا و مجموعه‌ها، مستندسازی شفاهی، ویدیوئی و تصویری، بازآفرینی میراث شهری، و گردهمایی مجازی در مدیریت میراث.

· بازدید از محوطه‌های شهر تاریخی مبتنی بر تخصص شرکت‌کنندگان.

ایشان مقاله خود را در پنل تخصصی Online Mobilization in Heritage Management با موضوع «نقش فضای مجازی در حفاظت میراث شهری معاصر» ارائه دادند.