اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشکده هنرهای تجسمی سال 1400

متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشکده هنرهای تجسمی سال 1400


قابل توجه متقاضیان ورود به دوره دکتری

دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

سال 1400

|دکتری «پژوهش هنر» | دکتری «تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی» |دکتری «هنرهای تجسمی»|

 

 

ضروری است متقاضیان محترم ورود به دوره‌های دکتری «پژوهش هنر»، «تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی» و «هنرهای تجسمی»، پیش از برگزاری آزمون تخصصی و انجام مصاحبه، نسبت به تهیه و تنظیم و بارگذاری موارد زیر اقدام نمایند:

 

1-طرح تحقیق [پروپوزال] معطوف به تدوین رسالۀ دکتری:

در راستای آزمون عملی (بند ب ارزیابی تخصصی [مصاحبه علمی و سنجش عملی]) مندرج در شیوه‌نامۀ اجرایی پذیرش دانشجوی دورۀ دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه تهران، هر داوطلب باید حداقل دو طرح پژوهشی [پروپوزال] اولیه، معطوف به تدوین رسالۀ [احتمالی] دکتری ارائه نماید که یکی از آنها در حوزۀ تخصصی رشتۀ هنری پایۀ دانشجو در مقطع کارشناسی [-و کارشناسی ارشد]، و یکی از آنها، میان‌رشته‌ای* باشد.

 

*پروپوزال مورد نظر با موضوع میان‌رشته‌ای، می‌تواند به یکی از صورت‌های زیر تنظیم شود:

الف. در درونِ رشته‌ها و گرایش‌های تجسمی: نقاشی و عکاسی، نقاشی و گرافیک، نقاشی و مجسمه‌سازی، عکاسی و مجسمه سازی، ارتباط تصویری و مجسمه سازی، انیمیشن و گرافیک، مجسمه‌سازی و انیمیشن، و...

ب. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] با سایر رشته‌های هنری: هنرهای تجسمی و سینما [نقاشی و سینما/ عکاسی و سینما/ و...]، هنرهای تجسمی و معماری، هنرهای تجسمی و موسیقی، هنرهای تجسمی و تئاتر، هنرهای تجسمی و ادبیات، و...

ج. هنرهای تجسمی [و زیر شاخه‌هایش] و سایر حوزه‌های علوم: هنرهای تجسمی و جامعه‌شناسی [نقاشی و جامعه‌شناسی/ عکاسی و جامعه‌شناسی/ و...]، هنرهای تجسمی و صنعت، هنرهای تجسمی و سیاست، هنرهای تجسمی و دین، هنرهای تجسمی و فلسفه، هنرهای تجسمی و روان‌شناسی، هنرهای تجسمی و علوم پزشکی، هنرهای تجسمی و فناوری‌های نوین، و...

 

**ضروری است «طرح تحقیق»های مورد نظر، به صورت اجمالی، در دو نسخۀ Word و Pdf بر روی سامانه بارگذاری شده، در مصاحبه، به‌صورت شفاهی مطرح و از جوانب آن دفاع شود.

 

2-سوابق آموزشی:

-تصویر مدارک دوره تحصیلی (متوسطه، کارشناسی، کارشناسی ارشد)

-توصیه‌نامه از استادان شاخص و برجسته

-سابقه تدریس مرتبط با حوزه هنر

-گواهی دوره‌های زبان خارجی

 

3-سوابق پژوهشی:

شامل مقاله، کتاب، اکتشاف، اختراع، المپیادهای علمی، جوایز، تشویق‌نامه‌های علمی و ...

 

4-آثار هنری.

 

5-پایان‌نامۀ مقطع کارشناسی ‌ارشد متقاضی:

ضروری است نسخۀ Word یا Pdf پایان‌نامۀ کارشناسی ‌ارشد متقاضی بر روی سامانه بارگذاری شود.

 

***یادآوری و پیشنهاد:

-ضروری است فایل‌های JPEG یا Pdf کلیۀ موارد درخواست شده (بندهای 1 تا 5)، با کیفیت مناسب، بر روی سامانه بارگذاری شود.

-پیشنهاد می‌شود موضوع (ـ یا موضوعات) برای تدوین رسالۀ دکترای مورد نظر به‌نحوی انتخاب شود که بتواند بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در عرصۀ فرهنگ و هنر را مرتفع سازد.

-هر متقاضی باید حداقل دو طرح تحقیق با توجه به توضیحات بند 1 [یک] ارائه نماید.

-هر متقاضی می‌تواند حداکثر سه طرح تحقیق (با 3 موضوع) ارائه نماید.

-برای اطلاع از پیشینۀ موضوع (- یا موضوعاتِ) پیشنهادی [و پرهیز از ارائۀ موضوعات تکراری]، رعایت تمهیدات لازم، از جمله استخراج سوابقِ موضوع از طریق برخی سامانه‌ها نظیر سامانه ایران‌داک، پیشنهاد می‌شود. این امر، کمک موثری به تنظیم مناسب‌تر طرح تحقیق خواهد نمود.

-ضروری است که طرح تحقیق بر اساس موازین پژوهشی و با رعایت اصول نوشتار صحیح فارسی تنظیم شود.

-مسئولیت ارائۀ هرگونه مدرک ارائه شده بر عهدۀ متقاضی است و در صورت وجود هرگونه مغایرتی، مراتب مورد پیگیری حقوقی قرار خواهد گرفت.