اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

مراسم رونمایی از کتاب کنکاش (دانشکده هنرهای زیبا در دوره ریاست آندره گدار) برگزار شد

مراسم رونمایی از کتاب کنکاش (دانشکده هنرهای زیبا در دوره ریاست آندره گدار) برگزار شدکتاب کنکاش با حضور دانش آموختگان پیشین دانشکدگان هنرهای زیبا و مسئولین کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، بطور رسمی رونمایی گردید.

این مراسم، روز سه شنبه مورخ 24/03/1401 با حضور آرش طبیب زاده نوری (نویسنده کتاب)، اساتید دانشکدگان هنرهای زیبا و تعدادی از فارغ التحصیلان قدیمی دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم که به همت کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران و با همکاری دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار گردید، دکتر پیروز حناچی از طرف دانشکدگان هنرهای زیبا به ایراد سخنرانی پرداخت. در ادامه، تاریخچه برپایی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به حضار ارائه گردیده و سپس ضمن پخش فیلمی کوتاه از کتاب کنکاش، میزگرد گفتگو و بررسی کتاب با حضور نویسنده برگزار گردید. در پایان، رئیس هیئت مدیره کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخته و سپس حضار از نمایشگاه کتاب بازدید نمودند.

لازم به ذکر است آرش طبیب زاده نوری، معماری را در سال ١٣٨٢ از دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس آغاز کرد. او از سال ١٣٨٢ بدلیل دغدغه‌های شخصی معماری، سفرهایی مطالعاتی به کشورهای مختلف اروپا را آغاز نموده و چندین سال پیرامون معماری معاصر در غرب پژوهش کرده است. از نیمه دهه ٨٠، به معماری معاصر در ایران و بصورت تخصصی سرگذشت معماران در دهه‌های پیشین در کشور علاقمند شده و پس از چندی در سال ١٣٨٨ عنوان "تاریخ شفاهی معماری معاصر ایران" را برای پروژه پژوهشی خود برگزید.