اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

مراسم رونمایی از یادمان حجمی شهدای دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار شد

مراسم رونمایی از یادمان حجمی شهدای دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار شددر این مراسم که روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۳ مقارن با سالروز فتح خرمشهر و حماسه سوم خرداد و با حضور دکتر مظاهریان، رئیس دانشکدگان هنرهای زیبا، نماینده ولی فقیه در دانشکدگان و تعدادی از اساتید و کارکنان دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار شد، از یادمان حجمی شهدای دانشکدگان رونمایی به عمل آمد. مظاهریان ضمن ادای احترام به شهدای دانشکدگان گفت: هدف از تهیه چنین یادمانی، گرامی داشتن یاد شهدا در سالروز شهادت این عزیزان می باشد. در طراحی این اثر سعی شده است تا با به نمایش درآمدن آن صرفاً در روز شهادت شهدای دانشکدگان، یاد این عزیزان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
دکتر اسدی (خالق اثر) نیز در مورد یادمان حجمی گفت: در این اثر که هم جنبه زیباشناختی و هم جنبه کاربردی دارد، سعی شده است با بیانی نمادین و با استفاده از عناصر بصری به مفاهیمی همچون عروج و سبکبالی پرداخته شود و به همین دلیل اثر بر روی پایه نصب نشده و در فضا معلّق شده است.
همچنین با استفاده از مرغ عَلَم (که نمادی از واقعه عاشوراست) بر روی قاب‌های سیّال در فضا، فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه قرار گرفته است.