اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

مستند دکتر فرشته حکمت در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم باستان شناسی و میراث فرهنگی آمریکا جایزه گرفت

مستند دکتر فرشته حکمت در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم باستان شناسی و میراث فرهنگی آمریکا جایزه گرفتفیلم  مستند «حافظ و گوته» به کارگردانی «فرشاد فرشته حکمت» عضو هیأت علمی دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی پردیس هنرهای زیبا در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم باستان شناسی و میراث فرهنگی آمریکا (تک) علاوه بر کسب جایزه بهترین موسیقی متن در بخش بهترین جلوه های انیمیشنی و تصویربرداری نیز مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت.

مستند «حافظ و گوته» به بررسی بخش هایی از زندگینامه شمس الدین حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایرانی و یوهان ولفگانگ فون گوته شاعر و درام نویس نامدار آلمانی می پردازد. در این فیلم همچنین تاثیر ادبی حافظ بر برخی آثار گوته به ویژه دیوان شرقی- غربی و الهام پذیری از فرهنگ ایرانی و شرقی در آثار این نویسنده بزرگ جهانی مورد بررسی قرار گرفته است.

در این رویداد سینمایی ۲۶ فیلم مستند از کشورهای مختلف جهان در بخش رقابتی حضور داشتند و در پایان، مستند «حافظ و گوته» به کارگردانی «فرشاد فرشته حکمت» عضو هیأت علمی دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی پردیس هنرهای زیبا موفق به دریافت جایزه بهترین موسیقی متن فیلم شد.