اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

نخستین رویداد یک روز با طراحی صنعتی در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران

نخستین رویداد یک روز با طراحی صنعتی در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهرانبرنامه یک روز با طراحی در حضور استادان و فارغ التحصیلان رشته طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا و همکاری استادان و دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر پردیس فنی دانشگاه تهران، روز یکشنبه 29 مهرماه، از ساعت 13 الی 16 در پردیس فنی برگزارگردید.

در آغاز برنامه آقای دکتر نیلی احمد آبادی ریاست دانشکده برق و کامپیوتر ضمن تاکید بر لزوم همکاری دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید دو دانشکده در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی پروژه های مختلف دانشگاهی و صنعتی، بر ضرورت توسعه فرهنگ آموزش ، پژوهش و کارآفرینی در دانشگاه تهران تاکید کرد.

سپس خانم دکتر خلیلی مدیر گروه طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا، برقراری جلسات مشترک بین پردیس های دانشگاه تهران که در نهایت منجر به ایجاد فضای گفتگوی علمی و خلاقانه خواهد شد را امری ضروری برای خلق بستر پیشرفت روزافزون رشته ها و شکل گیری میان رشته ای های مختلف دانست.

همچنین خانم ضحی خانیکی کارشناس ارشد طراحی صنعتی در خصوص نقش طراح و رابطه او با جامعه مهندسی و شناسایی ماهیت دیزاین سخنرانی را ارائه کردند.

در ادامه برنامه چهار نفر از فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی به تحلیل نگاه طراحانه در مفهوم سازی ، ایده پردازی و طراحی و ساخت محصولات و خدمات پرداختند.

در ابتدا خانم شیدا امیری ریگی کارشناس طراحی صنعتی از پروژه طراحی مدولار پهباد خبرنگاری خود گفت و مراحل مخنلف فرآیند طراحی این محصول را به حاضرین توضیح داد.

سپس خانم ونوس جلالی کارشناس ارشد طراحی صنعتی از نقش تفکر طراحی در محصولات درمانی و کمک درمانی سخن گفتند و پروژه طراحی محصولی برای درمان سینوزیت را به مخاطبین معرفی کردند. در نهایت آقای سام میری کارشناس ارشد طراحی صنعتی نکاتی در خصوص تجربه طراحی یک اپلیکیشن موفق در حوزه ادیت فیلم و عکس و ارایه آن در بازار را به حاضرین بیان نمود.

در این جلسه آقایان دکتر مهران فاطمی نیا، مهندس جمشید امامی و دکتر علیرضا اژدری اعضای هیأت علمی گروه طراحی صنعتی نیز به ارایه نکاتی در خصوص سوابق همکاریهای قبلی موفق بین دو دانشکده پرداخته و این جلسات را نقطه شروع مثبتی جهت برقراری فضای تفکر مشترک طراحی و مهندسی معرفی نمودند.