اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

وبینار تخصصی روش‌های پیشرفته مستند نگاری و کاربرد آنها در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، کاربرد نسخه دیجیتال ابنیه (Digital Twin)

وبینار تخصصی روش‌های پیشرفته مستند نگاری و کاربرد آنها در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، کاربرد نسخه دیجیتال ابنیه (Digital Twin)


مانند بسیاری از نوآوری‌ها و فناوری‌های دیجیتال، موضوع  نسخه دیجیتال  (Digital Twins) کاربرد خاص خود را در بخش ساختمان پیدا نموده است؛ که هم در مورد ساختمان‌های جدید و هم میراث فرهنگی دارای موضوعیت می‌باشد. این نسخه با ادغام اطلاعات حاصل از اینترنت اشیاء (IoT) و  هوش مصنوعی به گونه‌ای می‌تواند بینشی درست از چگونگی طراحی، ساخت، حفاظت و نگهداری ساختمان‌ها به دست دهد. 

در این راستا قطب علمی فناوری معماری در نظر دارد کارگاه تخصصی "روش‌های پیشرفته مستند نگاری و کاربرد آنها در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، کاربرد نسخه دیجیتال ابنیه (Digital Twin) "  را در قالب وبینار و به صورت آنلاین برگزار نماید. تمرکز این وبینار بر تهیه نسخه دیجیتال یکی از ابنیه‌های موجود خواهد بود. از آنجا که ارتباط تنگانگی میان Digital Twins  و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) وجود دارد، نشان داده خواهد شد که  چگونه مدل اطلاعات ساختمان As-Built تهیه می ‌گردد ، فرآیندی که شروع آن با برداشت و مستند‌ نگاری انجام می ‌شود. از این رو در این وبینار مخاطبین با روش‌های پیشرفته برداشت با اسنکرهای سه بعدی و پهپاد آشنا شده و به طور عملی استفاده از نرم‌افزارهای مربوط به این امر را خواهند آموخت. در ادامه به چگونگی تبدیل فایل‌های برداشت شده، به مدل اطلاعات ساختمان و در انتها استفاده‌های مختلف از این نسخه پرداخته خواهد شد.

تاریخ برگزاری

روز پنجشنبه و جمعه 14 و 15 اسفندماه ساعت 16 الی 19

علاقمندان می توانند برای ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایند. قابل ذکر است این وبینار رایگان می‌باشد.

https://forms.gle/oo6mapmbs12TWmWNA