اخبار و اطلاعیه ها اخبار و اطلاعیه ها

بازگشت به صفحه کامل

نشست دانشجویان با حامد رشتیان، هنرمند بینارشته ای و پژوهشگر هنرهای تعاملی

نشست دانشجویان با حامد رشتیان، هنرمند بینارشته ای و پژوهشگر هنرهای تعاملینشست دانشجویان دانشکدگان هنرهای زیبا با حامد رشتیان، پژوهشگر هنرهای تعاملی برگزار شد.
در این نشست تخصصی که روز یکشنبه مورخ 18/02/1401 با حضور دکتر مظاهریان، رئیس دانشکدگان هنرهای زیبا و دکتر مهیار اسدی معاون دانشکده هنرهای تجسمی در نگارخانه تهران برگزار شد، حامد رشتیان توضیحاتی در خصوص آثار خود ارائه نمود. در ادامه جلسه، حامد رشتیان با دانشجویان به بحث و تبادل نظر در خصوص آثارش پرداخت.
حامد رشتیان هنرمند دانشجوی دکترای هنرهای تعاملی در دانشگاه Simon Fraser کانادا است. او کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه Emily Carr ونکوور در هنرهای بین رشته ای  گرفته و همچنین دارای دیپلم هنری از مدرسه هنری F+F زوریخ است. کارهای اخیر او شامل اینستالیشن در مدیوم های مختلف می باشد که اغلب حول مطالعه های آرشیوی با تمرکز بر روی تاریخ و بخصوص تاریخ استعمار شکل گرفته است. رشتیان حدود سیزده سال در ایران تجربه کار هنری دارد و در این مدت هفت نمایشگاه انفرادی در ایران، امارات و سوئیس برگزار نموده است و در بیش از شصت نمایشگاه گروهی در ایران، فرانسه، سوئیس، کانادا، آمریکا، آلمان و امارات متحده عربی شرکت کرده است. رشتیان برنده لوح تقدیر هیات داوران از پنجمین بینال مجسمه سازی تهران می باشد.